Membran ile Doğrudan Sıkıştırma

24 Şub 2015

Membran ile Doğrudan Sıkıştırma

Sıkıştırma Teknolojisi/Sabit Takımtutucu
Sıkma teknolojisi ve kavrama sistemleri yetkin lideri SCHUNK, yüksek performanslı doğrudan sıkma için programını büyütüyor:
Yenilikçi aile şirketi, çeşitli sıkıştıma  geometrilerindeki iş parçalarını çekme etkisi ile her taraftan kenetleyebilen, alüminyumdan yapılmış  SPM plus 138 fikstür  membranı geliştirmiştir. İlk olarak, bir 0,5 mm yüksek ayar halkası hızlı palet değiştirme modülü ve fikstür zarının arasına yerleştirilir, daha sonra tam iş parçası geometrisi fikstür sıkma yüzeyinin boşluğuna göre işlenir.
Bir kez hazırlandıktan sonra, iş parçaları saniyeler içinde yerleştirilebilir, çepeçevre VERO-S modülünün kilitlenmesi ile sıkıştırılır ve armatür membran özellikle deforme edilir. Tüm süreç alüminyumun elastik deformasyon aralığında gerçekleştirildiği için, sıkıştırma işlemi binlerce kez tekrar edebilir.
Geleneksel sıkıştırma bloklarının aksine, bu sıkıştırma türünün sıkıştırma kuvveti, sadece bir eksen boyunca değil bütün malzeme kontür çevresinde gerçekleştirilir. Elde edilen kuvvet-fit sıkma; eşit ve çok güvenli kenetleme sağlar.
Membran, SPC hızlı değişim sıkma pimi yoluyla harekete geçirilir ve pnömatik tahrikli hızlı palet değiştirme sistemi ile bağlanır. Sadece birkaç milimetre sıkıştırma derinliğine bağlı olarak, iş parçası beş taraftan tam erişilebilirdir.
Fikstür membranı, hızlı palet değiştirme sistemine, 0.01 mm’den daha az bir tekrarlanabilirlik hassasiyetiyle konumlandırılabilir. İlave bir sıkma ünitesi kullanımı gerekli değildir.
Eğer gerekirse, birkaç kez parça işlemede ve farklı iş parçası geometrileri için kullanılabilir. Sıkma ünitesi, ikinci set-up için iş parçası kontürleri ve çeşitli malzemelerin hafif parça işleme işlemleri için uygundur. Maksimum iş parçası çapı 120 mm’dir.

Teknoloji Ekseni

Etkinlik Takvimi


E-DERGİMİZ

Dergimizin pdf’ini indirebilirsiniz

ÖNCEKİ SAYILAR

Dergimizin önceki sayılarını buradan indirebilirsiniz