HAKKIMIZDA

Bilimsel gelişmenin başdöndürücü bir hız kazandığı günümüz dünyasında, Türkiye’de de pek çok sektörde otomasyona doğru hızlı bir geçiş gözleniyor. Bu durum otomasyon sürecine yönelik bilgi, eğitim ve haber kaynaklarına duyulan gereksinimini de arttırıyor.

Şimdi, “Endüstri Otomasyon Dergisi” geleneksel yöntem ve teknolojilerin dışına çıkmak isteyen kişi ve kurumları kendi koşullarına en uygun sistem, cihaz, donanım ve yöntemlerle tanıştırma işlevini yükleniyor. Dergimiz, elektrik, elektronik, hidrolik, pnömatik makine, bilgisayar ve otomatik kontrol sistemleri sektöründe yer alan kuruluşları ve faaliyet süreçlerini tanıtan, aylık bir dergi olarak okuruyla buluşuyor.

Endüstri Otomasyon Dergisi, Endüstriyle, Üniversitelerle, işletmelerin yönetici ve mühendislerini otomasyon sektöründe faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlarla buluşturuyor. Ayrıca etki gücü yüksek çağdaş bir medya olarak da işlevini sürdürüyor.

İÇERİK VE KAPSAM

Endüstriyel Otomasyon, Bina Otomasyonu, Proses Ölçü Cihazları, Test ve Ölçü Cihazları, Kaydediciler, Veri İletişimi , Proses Uyarı Cihazları, Otomatik Tanımlama ve Veri Toplama Sistemleri, PLC’ler ve DCS, Robotics, Endüstriyel Güvenlik ve Uyarı Sistemleri, Motor Devir Ayar ve Kontrol Üniteleri, Hidrolik Sistem ve Elemanları, Pnömatik Sistem ve Elemanları, Enstrümantasyon, Haberleşme Cihazları ve Otomasyonu, Endüstriyel Bakım Programları, Güvenlik ve Alarm Sistemleri, Elektronik Devre Elemanları, Kesintisiz Güç Kaynakları, AC/DC Motor Kontrol, Pano Tablo ve Kumanda Masaları, Güç Elektroniği Devre Elemanları, Kontaktör ve Röleler,Enerji Dağıtım Otomasyonu, Aydınlatma Sistem ve Elemanları,Elektrik-Elektronik Test Ölçüm Cihazları

Endüstri Otomasyon Dergisi, Eksen Yayıncılık’ın bünyesindeki uzman kadroyla Türkiye’nin değişik üniversitelerinden katılımcıları, ülkemizin konusundaki en yetkili bilim adamlarının ve Avrupa’da sektörde son derece önemli bir konumda bulunan kurum ve kuruluşların desteğiyle sizlere ulaşıyor.

Dergimiz, Türkiye’deki tüm üniversitelerin Otomatik Kontrol, Elektrik, Elektronik, Bilgisayar, Makine ve Endüstri mühendisliği Bölüm Başkanlıkları ile kütüphaneleri ve konuyla ilgili tüm mesleki kuruluşlara ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.

DAĞITIM PROFİLİ

Yaklaşık olarak 6.000 adet basılan Endüstri Otomasyon dergisi, çeşitli büyük endüstri kuruluşlarının yanı sıra, Otomasyon sistem uygulayıcıları, Bilgisayar, Yazılım – Donanım, CAD/CAM/CAE, Elektrik-Elektronik, Kominikasyon, Otomotiv ve yan sanayi, Hidrolik, Pnömatik sistemleri Tekstil, Makine, Demir-Çelik ve Döküm, Kimya, Metalurji, Çimento, Seramik, Cam, Gıda, Ambalaj sektörü, Kağıt, Plastik, vb. çok geniş bir sektör yelpazesine hizmet veren, Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki sektörlere, Eğitim – öğretim kurumları, Mesleki kuruluşlar, Sanayi ve Ticaret odaları, Uluslararası Ticari Ateşelikler… vb. kuruluşlara ulaştırılmaktadır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Endüstri ve otomasyon dünyasının bilgi akışını sağlayacak olan dergimiz aylık periyotlarla yayınlanır.

* Endüstri Otomasyon dergisinin ebatları 20 x 27.5 cm’dir.
* Kapak 250 gr/m2 mat kuşe kağıda selafon kaplı.
* İç sayfalar 115 gr/m2 mat kuşe kağıda.
* Tüm sayfalar 4 renk ofset baskılı.
* Amerikan cilt.

Endüstri Otomasyon Eksen Yayincilik hizmetidir.

Teknoloji Ekseni

Etkinlik Takvimi


E-DERGİMİZ

Dergimizin pdf’ini indirebilirsiniz

ÖNCEKİ SAYILAR

Dergimizin önceki sayılarını buradan indirebilirsiniz